Kadra

mgr Artur Lewiński

Absolwent wydziału humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Magister filologii angielskiej o specjalności lingwistyka stosowana. Ukończył podyplomowe studia z pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej i zarządzania w służbie zdrowia. Praktyk NLP i NLP w biznesie. Od 12 lat kieruje Oddziałem Krótkoterminowej Terapii Uzależnień, rozwijając PSR w obszarze terapii uzależnień. Od 20 lat pracuje jako terapeuta uzależnień. Od lat około 15, z pasją realizuje szkolenia dla przeróżnych grup zawodowych, ostatnie 10 lat to głównie szkolenia w obszarze Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach. Pracuje na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu ze studentami Pracy Socjalnej, wykładając PSR w Pracy Socjalnej i Superwizję w Pracy Socjalnej. Prywatnie, fan rozwoju osobistego w przeróżnych obszarach i na różnych poziomach praktyki. Członek rady Merytorycznej PST TSR, od wielu lat jeden z organizatorów ogólnopolskich konferencji TSR, członek EBTA (Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Krótkoterminowej).

Ewa Majchrowskamgr Ewa Majchrowska

Psycholog kliniczny, terapeuta eriksonowski, terapeuta i trener TSR [Terapia Skoncentrowana na Rozwiązaniach], superwizor TSR, coach Edukacji Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Posiada certyfikat Krakowskiego Ośrodka Terapii Krótkoterminowej. Certyfikowany terapeuta BSFT [Brief Solution Focused Therapy]. Przewodnicząca Rady Merytorycznej PST-TSR [ Polskie Stowarzyszenie Terapeutów – TSR]. Członek Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Krótkoterminowej Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – EBTA [European Brief Solutions Association]. Ambasador metody KIDS’SKILLS” w Polsce.
Ma dwudziestoletnie doświadczenie jako terapeuta rodzinny, pracuje z dziećmi i młodzieżą. Jest szkoleniowcem PSR w terapii i edukacji oraz prowadzi prywatną praktykę. Jest założycielem Laboratorium Edukacji i Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – LETSR, w którym z powodzeniem szkoli osoby różnych profesji.

Jacek Szczepkowskidr hab. Jacek Szczepkowski

Terapeuta, trener i superwizor TSR, prezes PSTTSR, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, adiunkt na Wydziale Nauk Pedagogicznych UMK w Toruniu, kierownik Całodobowego Młodzieżowego Oddziału Leczenia Uzależnień w Toruniu, członek European Brief Therapy Association, autor artykułów i książek dotyczących terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach (m.in.: „Terapia młodzieży z problemem narkotykowym. Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach”, „Praca socjalna. Podejście Skoncentrowane na Rozwiązaniach” itp.), założyciel „Centrum Rozwiązań”, firmy szkoleniowej realizującej programy dla przedstawicieli różnych profesji pomocowych.

tomasz świtek mgr Tomasz Świtek

Ukończył profilaktykę społeczną i resocjalizację na Uniwersytecie Warszawskim, od 25 lat zajmuje się pomaganiem ludziom skupiając się na młodzieży i dorosłych. Pracuje indywidualnie, z parami, zespołami, grupami. Certyfikowany terapeuta SFBT i hipnoterapii ericksonowskiej Instytutu Korzybskiego (Belgia), posiada certyfikat Master Solution-Focused Practitioner (IASTI), trener oraz superwizor SFBT (IASTI), trener i superwizor PSR (PST-TSR), członek Rady Merytorycznej PST-TSR, członek zarządu EBTA (European Brief Therapy Association) oraz zarządu IASTI – (International Association of Solution-Fucused Teaching Institutes), certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, certyfikowany specjalista przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Autor, współautor książek, artykułów, materiałów poświęconych TSR/SFBT publikowanych w Polsce i za granicą.

Współpracownicy

 milena_fraczekmgr Milena Frączek

Pedagog, specjalista terapii uzależnień, terapeuta TSR. Absolwentka Studium Metod Psychokorekcyjnych, Psychoprofilaktyki i Socjoterapii.

Szkoliła się w Polskim Instytucie Psychoterapii Integratywnej (Metasystemowa Psychoterapia Zaburzeń Depresyjnych).

Pracuje w Ośrodku Krótkoterminowej Terapii Uzależnień w Toruniu, interesuje się pracą z ciałem metodą Lowena.

W wolnych chwilach zajmuje się fotografią.

ewa_matyszewskaEwa Matyszewska

Psycholog (specjalność: psychologia zdrowia i choroby), trener treningu i warsztatu psychologicznego, specjalista Warszawskiej Sieci Pomocy Dzieciom Wykorzystywanym Seksualnie.

Pracuje z nauczycielami, rodzicami oraz młodzieżą prowadząc spotkania
indywidualne i konsultacje dla par rodzic-dziecko w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Prowadzi warsztaty i szkolenia z zakresu umiejętności komunikacyjnych, profilaktyki wypalenia zawodowego oraz treningi rozwoju osobistego.

Magdalena Szutarska

Psycholog, psychoterapeuta, trener PSTTSR, ambasador metody Kids Skills.

Od kilkunastu już lat zaprzyjaźniam się z Podejściem Skoncentrowanym na Rozwiązaniach… pracuję jako psycholog tak z dziećmi jak i dorosłymi.

Lubię pytać 🙂 I lubię uczyć – się i innych ;).

W swojej pracy wykorzystuję jako narzędzie karty metaforyczne.

Jestem członkiem zarządu PSTTSR, animuję Poznańskie Koło PSTTSR.